O nás

JOMA SPORT s.r.o. sa zaoberá maloobchodným a veľkoobchodným predajom značky JOMA a maloobchodným predajom značky MIZUNO.

Spoločnosť je na trhu od roku 2006, odvtedy si získala mnoho spokojných zákazníkov.

Značka JOMA 

1965 - 2000

Spoločnosť založil v roku 1965 Fructuoso Lopez. Joma začínala výrobu svojho sortimentu s 8 zamestnancami. Postupom času si Joma vybudovala reputáciu spoľahlivého výrobcu vysokokvalitnej futbalovej obuvi, futbalových dresov, športovej obuvi a odevov na bežné nosenie. V roku 1992 získala spoločnosť prvé miesto medzi predajcami športovej obuvi v Španielsku. V roku 1997 sa Joma stáva lídrom v predaji futbalovej obuvi a oblečenia pre mini futbal vďaka vývoju nových typov športovej obuvi v spolupráci s futbalistami a poprednými odborníkmi. Firma založená ako malá prevádzka v Portillo de Toledo sa do roku 2000 pretransformovala na moderný podnik s prevádzkovými priestormi o celkovej rozlohe 70 000 m². Joma vybudovala vlastné vedeckovýskumné centrum, kde prebieha vývoj nových druhov športovej obuvi v spolupráci s Asociáciou výskumu obuvi v Tolede a Inštitútom biomechaniky vo Valencií.

2001 - 

V súčasnosti je Joma nadnárodnou spoločnosťou s rozvetvenou sieťou dcérskych spoločností v USA, Nemecku, Číne, Taliansku, Mexiku, Honkongu, Paname a s rozbehnutou distribúciou svojich tovarov vo viac ako 70 krajinách. Spoločnosť má svoje podniky v Španielsku, Číne a v Mexiku, ktoré poskytujú zamestnanie viac ako 1000 pracovníkom. V roku 2007 sa Joma stala členom „Fóra uznávaných obchodných značiek Španielska” ako jedna zo 70 obchodných značiek krajiny, ktoré sú najviac rozšírené vo svete a sú lídrami vo svojom odvetví. V roku 2007 spoločnosť sponzorovala viac ako 40 profesionálnych športových tímov a viac ako 500 športovcov na celom svete. V roku 2009 spoločnosť uzatvorila sponzorskú zmluvu so Španielskou atletickou federáciou, na základe ktorej atléti tejto krajiny budú štyri roky vystupovať v športovom oblečení a obuvi značky Joma.

 

Značka MIZUNO

Tradícia značky Mizuno siaha do roku 1906, kedy si bratia Mizuno založili prvý obchod v japonskej Osake. V začiatkoch firma vynikala vo výrobe golfových palíc. Neskôr, po expanzii do ameriky, presedlala na výrobu lyžiarskeho oblečenia a bežeckej obuvi. Unikátna technológia Mizuno Wave vyvinutá v roku 1985 je u týchto kvalitných bežeckých topánok s menšími úpravami a inováciami používaná dodnes. V bežeckých topánkach Mizuno v roku 1991 zdolal Carl Lewis svetový rekord v behu na 100 metrov.

 

Naša spoločnosť ponúka možnosť veľkoobchodnej spolupráce pre značku JOMA.

Bližšie informácie získate: info@joma-sport.sk alebo 0918 047 142.